Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

Kurier Metropolitalny

Kurier Metropolitalny, maj 2018

2018-05-22

Ukazał się kolejny numer Kuriera Metropolitalnego.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań poszukuje partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu edukacji zdrowotnej i szczepień ochronnych Obrazki - ikonka

2018-05-23

Działając na podstawie art. 33 ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 z dnia 11 lipca 2014 r., Stowarzyszenie Metropolia Poznań ogłasza otwarty nabór na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego.

Nowe ścieżki rowerowe na terenie metropolii Obrazki - ikonka

2018-05-18

Powiat poznański zbuduje nowe ścieżki rowerowe, na które - decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego - otrzyma blisko 9,6 mln unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ścieżki wybudowane zostaną w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

"Posnania Challenge- Razor Maraton" maraton i półmaraton wioślarsko-kajakowo-SUP na Warcie Obrazki - ikonka

2018-05-15

19 maja 2018 r.  na rzece Warcie w okolicach Poznania odbędzie się Poznań Challenge - Razor Maraton. Celem imprezy jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Kolejne umowy podpisane, PKM tuż, tuż Obrazki - ikonka

2018-05-07

10 czerwca po raz pierwszy na torach pojawią się pociągi kursujące w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.W poniedziałek, 7 maja zostały podpisane kolejne umowy o udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na realizację zadania pn. "Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie liczby połączeń kolejowych - dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM)". W imieniu Woj. Wielkopolskiego umowę podpisał wicemarszałek W. Jankowiak, z drugiej strony dokumenty podpisali przedstawiciele samorządów położonych wzdłuż 4 pierwszych linii Poznańskiego Węzła Kolejowego, na których rozpocznie funkcjonowanie PKM: Pow. Średzkiego, Pow. Jarocińskiego, Kórnika, Krzykosów, Jarocina, Murowanej Gośliny, Wągrowca, Pow. Nowotomyskiego, Dopiewa, Opalenicy, Nowego Tomyśla, Pow. Grodziskiego, Stęszewa i Lubonia.

Tramwaj wodny jest już w Czerwonaku Obrazki - ikonka

2018-04-30

Na AKWEN Marinę dotarł transport z łodzią, która będzie pełniła rolę gminnego tramwaju wodnego na Warcie. Uruchomienie silnika i wodowanie łodzi odbyło się bez przeszkód.

Kolejne projekty termomodernizacyjne dofinansowanie w ramach ZIT Obrazki - ikonka

2018-04-26

Prawie 11 mln złotych kosztować będzie termomodernizacja pięciu obiektów publicznych na terenie Poznania.

Nowy numer Kuriera Metropolitalnego Obrazki - ikonka

2018-04-24

Kurier Metropolitalny, kwiecień 2018.

Dofinansowanie żłobków i klubów dziecięcych - spotkanie informacyjne Obrazki - ikonka

2018-04-20

Metropolia Poznań zaprasza na szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców projektów dot. tworzenia miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (żłobki, kluby dziecięce).

Porozmawiajmy o klimacie Obrazki - ikonka

2018-04-19

Jakie niekorzystne zjawiska są związane ze zmianami klimatycznymi? Jakie środki adaptacyjne w sytuacji zmian klimatu zastosować? Między innymi na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy dwudniowego IX Klimatycznego Forum Metropolitalnego, które odbyło się w połowie kwietnia w Poznaniu.

Powstanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej jest faktem Obrazki - ikonka

2018-04-16

Na pierwszych czterech liniach - do Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, Jarocina i Wągrowca - Poznańska Kolej Metropolitalna rozpocznie funkcjonowanie w czerwcu. Wtedy wzrośnie liczba połączeń w godzinach szczytu na tych liniach.

IX Klimatyczne Forum Metropolitalne. Klimatyczna Metropolia Poznań. Obrazki - ikonka

2018-04-16

W dniach 16-17 kwietnia 2018 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywa się IX Klimatyczne Forum Metropolitalne. Klimatyczna Metropolia Poznań.

W niedzielę 11.PKO Poznań Półmaraton Obrazki - ikonka

2018-04-11

W niedzielę, 15 kwietnia na ulice Poznania wybiegnie ponad 11 tysięcy uczestników z 22 państw. Tylu znajduje się już na liście startowej 11.PKO Poznań Półmaratonu, a zapisy nadal trwają. Chętni do udziału w imprezie wciąż mogą się zgłaszać do 14 kwietnia.

Termomodernizacja dofinansowana Obrazki - ikonka

2018-04-05

Projekty termomodernizacyjne opracowane dla obiektów publicznych na terenie czterech gmin metropolii Poznań otrzymały dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po ich realizacji pojawią się znaczne oszczędności w zużyciu energii potrzebnej do ogrzania obiektów, co przyczyni się do obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

"Atrakcje turystyczne. Okolice Poznania" - nowe wydanie Obrazki - ikonka

2018-04-03

Stowarzyszenie Metropolia Poznań wraz z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną opracowano nowe wydanie publikacji "Atrakcje turystyczne. Okolice Poznania".

Misterium Męki Pańskiej Obrazki - ikonka

2018-03-22

Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 r. o godz. 19.00, w Poznaniu, na Cytadeli, pod Dzwonem Pokoju, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie.

Nowy numer Kuriera Metropolitalnego Obrazki - ikonka

2018-03-19

Kurier Metropolitalny, marzec 2018.

Starosta "Osobowością Roku" Obrazki - ikonka

2018-03-19

Jan Grabkowski został "Wielkopolską Osobowością Roku 2017" w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego".

Niebawem ruszy remont ul. Gdyńskiej w Czerwonaku Obrazki - ikonka

2018-03-13

Ponad 40,2 mln zł będzie kosztować przebudowa ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, na terenie gminy Czerwonak. W II kwartale tego roku wybrany zostanie wykonawca, a roboty zostaną zakończone do końca roku 2019.

Koncerty dla poszkodowanych w Murowanej Goślinie Obrazki - ikonka

2018-02-15

W Murowanej Goślinie odbędą się dwa koncerty, z których dochód przekazany będzie na pomoc mieszkańcom gminy, którzy ucierpieli w wybuchu gazu, do jakiego doszło pod koniec stycznia br.