Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

plakat

Misterium Męki Pańskiej

2018-03-22

Tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 r. o godz. 19.00, w Poznaniu, na Cytadeli, pod Dzwonem Pokoju, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie.

Nowy numer Kuriera Metropolitalnego Obrazki - ikonka

2018-03-19

Kurier Metropolitalny, marzec 2018.

Starosta "Osobowością Roku" Obrazki - ikonka

2018-03-19

Jan Grabkowski został "Wielkopolską Osobowością Roku 2017" w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego".

Niebawem ruszy remont ul. Gdyńskiej w Czerwonaku Obrazki - ikonka

2018-03-13

Ponad 40,2 mln zł będzie kosztować przebudowa ulicy Gdyńskiej na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, na terenie gminy Czerwonak. W II kwartale tego roku wybrany zostanie wykonawca, a roboty zostaną zakończone do końca roku 2019.

Koncerty dla poszkodowanych w Murowanej Goślinie Obrazki - ikonka

2018-02-15

W Murowanej Goślinie odbędą się dwa koncerty, z których dochód przekazany będzie na pomoc mieszkańcom gminy, którzy ucierpieli w wybuchu gazu, do jakiego doszło pod koniec stycznia br.

Badania opinii na terenie Lubonia Obrazki - ikonka

2018-02-13

Władze Lubonia postanowiły zapoznać się z opiniami swoich mieszkańców na temat lokalizacji planowanych stacji roweru miejskiego oraz kamer monitoringu miejskiego.

W stronę miasta pięknego Obrazki - ikonka

2018-02-01

Trwa, zaplanowana na 1 i 2 lutego, konferencja zatytułowana "W stronę miasta pięknego". Konferencja odbywa się w ramach "Dnia Urbanisty" - w czasie trwania Targów Budma.

Kurier Metropolitalny Obrazki - ikonka

2018-01-31

Od stycznia 2018 roku Stowarzyszenie Metropolia Poznań wydaje miesięcznik zatytułowany "Kurier Metropolitalny". Ukazały się już dwa numery - styczniowy i lutowy.

ZIT-na ukończeniu Obrazki - ikonka

2018-01-18

W trakcie spotkania Rady Metropolii, które odbyło się 17 stycznia br. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania dyr. Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań - Piotr Wiśniewski przedstawił stan realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w Miejskim obszarze Funkcjonalnym (MOF) Poznania.

Wręczenie nagród w konkursie na logo PKM Obrazki - ikonka

2018-01-03

W środę, 3 stycznia 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia Metropolia Poznań wręczono nagrody uczestnikom konkursu na logo Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zdaniem komisji konkursowej najciekawszą propozycję nadesłała Anna Radzikowska z Warszawy i to złożony przez nią projekt wygrał konkurs.

Dziesiątki milionów na węzły przesiadkowe Obrazki - ikonka

2018-01-03

Kolejne inwestycje związane z budową węzłów przesiadkowych uzyskały dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. 29 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim zostały podpisane odpowiednie umowy.

Podsumowanie projektu "Aktywni obywatele Metropolii Poznań" Obrazki - ikonka

2017-12-22

Dobiega końca realizacja projektu pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań". Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na lata 2014-2020 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Przed nami jeszcze tylko jedno spotkanie z mieszkańcami.

Młodzi również interesują się Poznańską Koleją Metropolitalną Obrazki - ikonka

2017-12-21

Konkurs na logotyp PKM cieszył się dużą popularnością i zainteresował również młodych mieszkańców Metropolii Poznań.

Poznańska Kolej Metropolitalna ma logo! Obrazki - ikonka

2017-12-20

Rozstrzygnięty został konkurs na logo Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zdaniem komisji konkursowej najciekawszą propozycję przedstawiła Pani Anna Radzikowska z Warszawy i to złożony przez nią projekt wygrał konkurs.

Śrem przyjacielem rodziny Obrazki - ikonka

2017-12-19

Gmina Śrem została laureatem konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie".

Budżety obywatelskie coraz popularniejsze Obrazki - ikonka

2017-12-15

Wyniki najnowszego raportu opublikowanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań potwierdzają fenomen popularności budżetów obywatelskich w stolicy Wielkopolski i w podpoznańskich gminach. Metropolitalne samorządy oddają do decyzji mieszkańców już prawie 25 mln zł, a ci wykorzystują je by poprawić standardy swojej najbliższej okolicy. Wśród wybranych projektów nie zabrakło jednak niespodzianek.

Konkurs na przygotowanie logotypu oraz systemu identyfikacji wizualnej PKM Obrazki - ikonka

2017-12-15

Stowarzyszenie Metropolia Poznań ogłasza konkurs na przygotowanie logotypu oraz systemu identyfikacji wizualnej Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Termin nadsyłania prac upływa 19 grudnia o godz. 16:00.

PKM przyspiesza Obrazki - ikonka

2017-12-11

Przedstawiciele Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego, Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz powiatów i gmin położonych na czterech liniach kolejowych (Poznań - Jarocin, Poznań, Wągrowiec, Poznań - Nowy Tomyśl, Poznań Grodzisk Wielkopolski) podpisali porozumienia w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do uruchomienia połączeń w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Następnym etapem będzie podpisanie umów, a ostatnim fizyczne uruchomienie połączeń na tych czterech liniach w ramach systemu PKM.

Ruszył pierwszy w Polsce metropolitalny portal konsultacji społecznych! Obrazki - ikonka

2017-12-07

Nowy portal prezentuje informacje na temat konsultacji społecznych organizowanych przez samorządy należące do Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w tym Miasto Poznań i Powiat Poznański. Stworzenie portalu jest elementem projektu pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań", na realizację którego Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

O kolei i ZIT Obrazki - ikonka

2017-12-04

Na posiedzeniu Rady Metropolii, 1 grudnia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkali się burmistrzowie i wójtowie gmin tworzących Stowarzyszenie. W posiedzeniu uczestniczyli również Jacek Jaśkowiak, prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań i Jan Grabkowski, wiceprezes Zarządu. W związku z tym, że dużą część posiedzenia poświęcono omówieniu spraw związanych z PKM, na spotkanie zaproszono też Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Włodzimierza Wilkanowicz, prezesa Zarządu Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o.