Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

Spotkanie grupy zakupowej

Grupa zakupowa gazu ziemnego wybrała organizatora przetargu na dostawcę gazu

2017-06-26

W czwartek, 22 czerwca br. doszło do spotkania podmiotów z obszaru objętego działalnością Stowarzyszenia Metropolia Poznań zainteresowanych wspólnym zakupem gazu.

Zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań oceniony pozytywnie Obrazki - ikonka

2017-06-20

Rada Metropolii Stowarzyszenia Metropolia Poznań pozytywnie oceniła pracę Zarządu w 2016 r.

Piotr Wiśniewski wybrany na dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań Obrazki - ikonka

2017-06-19

Zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań jednogłośnie wybrał dyrektora biura tej organizacji. Od 1 lipca br. stanowisko obejmie Piotr Wiśniewski - dotychczasowy dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.

Nieczynne Biuro Stowarzyszenia Metropolia Poznań

2017-06-12

W piatek, 16 czerwca 2017 r. Biuro Stowarzyszenia Matropolia Poznań będzie nieczynne.

Konferencja pt."Czysta energia dla miast i gmin" Obrazki - ikonka

2017-06-09

Do 15 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia na konferencję pt. "Czysta energia dla miast i gmin" organizowaną w ramach tegorocznej edycji Poznańskiego Dnia Energii.

Widowisko Orzeł i Krzyż - kolejny sezon Obrazki - ikonka

2017-06-07

Trzystu aktorów odgrywających ponad tysiąc historycznych postaci, scena wielkości sześciu piłkarskich boisk, efekty specjalne, mappingi i olśniewająca gra światłem. "Orzeł i Krzyż" - największe w Polsce widowisko będzie można zobaczyć w czerwcowe i lipcowe weekendy w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Tegoroczna premiera już 9 czerwca.

Oferta pracy na stanowisko dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań Obrazki - ikonka

2017-06-02

Zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań poszukuje kandydatów na stanowisko dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań

Propozycje na Dzień Dziecka Obrazki - ikonka

2017-06-02

Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę w sobotę i niedzielę, 3 i 4 czerwca, w Poznaniu i gminach Metropolii Poznań odbędzie się wiele imprez plenerowych, warsztatów, pokazów, koncertów, imprez sportowych i innych atrakcji. Przedstawiamy propozycje spędzenia tego dnia.

Zaktualizowana Strategia ZIT

2017-05-29

Zakończył się proces opiniowania zaktualizowanej wersji dokumentu Strategii ZIT w MOF Poznania (wersja 1.2.)

Biuletyn nr 25, maj 2017 Obrazki - ikonka

2017-05-29

Ukazał się kolejny numer Biuletynu Metropolii Poznań informującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz o wydarzeniach metropolitalnych.

Czas pracowników Obrazki - ikonka

2017-05-18

Nie bezrobocie, a niedobór pracowników staje się obecnie problemem rynku pracy na terenie Metropolii Poznań. Jak pozyskać odpowiedniego, kompetentnego pracownika? W jaki sposób zatrzymać go w swojej firmie? Jak zwiększyć wydajność pracy oraz efektywność procesu produkcji? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi szukali uczestnicy X Forum Gospodarczego Metropolii Poznań.

Konsultacje społeczne w gminach Metropolii Poznań - wyniki badania Obrazki - ikonka

2017-05-17

Prezentujemy raport z badania ankietowego dla mieszkańców, w którym wzięły udział 184 osoby. Ankieta dostępna była online poprzez formularz internetowy w dniach 16-31 grudnia 2016 roku.

Budżety obywatelskie w gminach Metropolii Poznań Obrazki - ikonka

2017-05-16

Coraz więcej samorządów decyduje się na tworzenie budżetów obywatelskich. Już 9 gmin z terenu Metropolii Poznań zdecydowało się konsultować z mieszkańcami wydatkowanie części swojego budżetu.

X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań Obrazki - ikonka

2017-05-04

W dniach 17-18 maja br. w budynku Concordia Design oraz w siedzibach Firm Partnerskich odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarczego Metropolii Poznań. Forum jest największą regionalną konferencją gospodarczą skierowaną do przedsiębiorców oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Weekendowa linia autobusowa z przyczepami na rowery już od 29 kwietnia Obrazki - ikonka

2017-04-28

Weekendowa linia autobusowa nr 471 z przyczepami na rowery ponownie ruszy już 29 kwietnia!

Biuletyn nr 24, kwiecień 2017 Obrazki - ikonka

2017-04-28

Ukazał się kolejny numer Biuletynu Metropolii Poznań informującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz o wydarzeniach metropolitalnych.

Wysokie oceny dla Stowarzyszenia Obrazki - ikonka

2017-04-25

Instytut Rozwoju Miast i Związek Miast Polskich wydały opracowany przez Obserwatorium Polityki Miejskiej w Krakowie "Raport o stanie polskich miast 2016". W części zatytułowanej "Zarządzanie obszarami miejskimi" pod redakcją Karola Janasa i Wojciecha Jarczewskiego wysokie oceny zdobyło Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Master Plan zakończony sukcesem Obrazki - ikonka

2017-04-24

Trwają prace związane z zakończeniem realizacji ostatnich zadań objętych projektem Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Efekty projektu, którego termin zakończenia wyznaczony jest na ostatni dzień kwietnia br., dają szerokie podstawy do uruchomienia połączeń kolejowych w ramach systemu połączeń osobowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Realizacja projektu bardzo mocno pogłębiła integrację jednostek samorządu terytorialnego zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Strategia ZIT zaktualizowana Obrazki - ikonka

2017-04-20

Głównym punktem posiedzenia Rady Metropolii, które odbyło się 20 kwietnia br. w Urzędzie Miasta Poznania, było przyjęcie zaktualizowanej Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

Telefoniczne badania społeczne Obrazki - ikonka

2017-04-18

Do 20 maja br. potrwają telefoniczne badania społeczne na terenie objętym działalnością Stowarzyszenia Metropolia Poznań.