Kino za trzy zeta - Święta Polskie "Miss mokrego podkoszulka"

2018-03-15 ( czwartek )
19:00
Koziegłowy

Cykl ten obejmuje trzynaście filmów polskich związanych ze świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez telewizję Polską. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru.

"Miss mokrego podkoszulka" Witolda Adamka. utrzymana w żartobliwym tonie i skłaniająca do refleksji historia owdowiałego mężczyzny po pięćdziesiątce, który buntuje się przeciwko degradacji otaczającego go świata, pełnego zepsucia i dwuznaczności moralnej. Władysław sam nie zawsze postępował w życiu uczciwie, dlatego opuściła go żona. Wkrótce odeszła na wieki i dopiero po jej śmierci zrozumiał swój błąd. Próbuje odkupić winy, wyznając zasadę, że nikt nie może uciekać przed odpowiedzialnością za popełnione grzechy, za istnienie w świecie zła. Bohater stoi na czele grupy tzw. obrońców moralności, bierze czynny udział w zwalczaniu postępującej demoralizacji społeczeństwa.
W filmie zobaczymy Piotra Fronczewskiego, Magdalenę Mazur, Martę Lipińską, Jerzego Trelę, Radosława Kaima

Wejściówki na seanse można kupować w cenie 3 złotych w CKiR w Koziegłowach, ul. Piłsudskiego 3 a oraz w GOK Sokół w Czerwonaku, ul. Gdyńska 47.

Zobacz gok-sokol.pl