Gminn Ośrodek Kultury Sokół

2 - 27.07.2018 r.

Artystyczna akcja letnia

Uczestnicy: 7 - 12 lat
Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza dzieci na akcje letnie w Klubie Jutrzenka w Kicinie, Klubie Kogucik w Potaszach , Klubie Iskra w Promnicach oraz w GOK Sokół w Czerwonaku.
Terminy:

 • 02-06 lipca  w godzinach od 10:00 do 14:30 Klub Jutrzenka w Kicinie
 • 09-13 lipca w godzinach od 10:00 do 14:30 w GOK Sokół w Czerwonaku
 • 16-20 lipca w godzinach od 10:00 do 14:30 Klub Kogucik w Potaszach
 • 23-27 lipca w godzinach od 10:00 do 14:30 Klub Iskra w Promnicach
 • Klub Jutrzenka w Kicinie. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 roku życia. Uczestnicy zajęć wraz z instruktorką Małgorzatą Fabian stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki - szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.
 • GOK Sokół w Czerwonaku. Warsztat skierowany do dzieci w wieku od 8 do 11 roku życia. Uczestnicy zajęć wraz z instruktorką Joanną Synowiec stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki - szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.
 • Klub Kogucik w Potaszach. Warsztat skierowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat oraz dorosłych. Natalia Gilicka wraz z uczestniczącymi w zajęciach dziećmi i ich opiekunami podejmie temat teatru kamishibai czyli teatru obrazkowego, którego głównym tworzywem jest karton. Dzieci namalują karty ze stworzoną przez siebie opowieścią. Wykreują również postacie, które staną się bohaterami przedstawienia i wykonają je z masy papierowej i różnych rodzajów papieru. Bedą tworzyć maski z masy papierowej i stroje z bibuły i papieru.
 • Klub Iskra w Promnicach. W tym miejscu odbędą się zajęcia wielopokoleniowe, adresowane do dzieci i ich opiekunów, do osób dorosłych i seniorów. Uczestnicy zajęć podczas warsztatów papierniczych wyczerpią własne kartki, z których w następnych dniach przygotują książkę artystyczną lub list artystyczny. Kartki powstaną z różnych rodzajów mas papierniczych, które przygotujemy dodając mielone rośliny, np. miętę, barwiąc je i dekorując. Zadbamy też o zróżnicowanie faktury papieru i różne efekty specjalne, takie jak dwu kolorowość czy zatapianie różnych kształtów w masie papierowej. Na papierze tym postaramy się także wykonać artystyczne listy. Ponadto w programie formy przestrzenne z papieru: ogrody z papieru wykorzystujące origami i wiklinę papierową, collage, quilling. Zajęcia prowadzi Joanna Synowiec, która będzie otwarta na sugestie uczestników, którzy być może mają własne doświadczenia z artystycznym wykorzystaniem papieru.

Na wszystkie zajęcia prowadzone w ramach akcji letnich obowiązują zapisy:

 • w siedzibie GOK Sokół, Czerwonak, ul. Gdyńska 47
 • telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 g.9:00 - 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla mieszkańców Gminy Czerwonak.

Zobacz także:

GOK Sokół, Czerwonak, ul. Gdyńska 47

Zajęcia perkusyjne

6-10.08.2018 r.

g. 10:00 - 12:00

Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Fundacja Dwa Kroki do Rytmu, Dwa Kroki do Serca zapraszają dzieci w wieku od 8 roku życia na zajęcia perkusyjne. Odbędą się one w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku, ul. Gdyńska 47. Będą to zajęcia umuzykalniające, na których dzieci poznają instrumenty perkusyjne. Warsztaty poprowadzą Piotr Langner oraz Ewa Dolajzer.

Koszt tygodniowych zajęć to 200 zł (bez możliwości zapisu dziecka na pojedyncze zajęcia)

Zapisy od 14 czerwca pod numerem telefonu 61 652 60 30 lub mailowo na adres sekretariat@gok-sokol.pl lub w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku.


Półkolonie językowe ze szkołą językową Happy Squirrel

Koziegłowy

Turnusy:

 • 2-6.07.2018 r.
 • 30.07. - 3.08.08.2018 r.

W programie zabaw i poznawanie świata najciekawszych zawodów świata. np: przyrodnika, alpinisty a nawet kucharza. Uczestnicy bedą uczyć się angielskiego na wesoło, ciekawie i z pasją. Więcej szczegółów pod nr tel: 506 144 715 / 605 722 795 lub pod adresem: info@hs.edu.pl


Summer Intensive Dance Academy - Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, ul. Piłsudskiego 3a

27.08-1.09.2018 r.

W programie różne techniki tańca na różnych poziomach zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia otwarte - OPEN - dla każdego, bez ograniczeń wiekowych (w grafiku oznaczone na zielono) do wyboru:

body conditioning - ćwiczenia wzmacniające i poprawiające kondycję,

ballet barre workout - zajęcia rozciągające i wzmacniające na bazie baletu oraz ćwiczeń pilates,

modern jazz - zajęcia taneczne podczas których uczymy się prostych choreografii w stylu tańca jazzowego.

Zajęcia - KIDS - przeznaczone dla wszystkich dzieci do 11 roku życia (w grafiku oznaczone na pomarańczowo) do wyboru:

ballet barre workout - zajęcia rozciągające i wzmacniające na bazie baletu oraz ćwiczeń pilates,

hip hop kids - nauka tańca hip hop

modern jazz kids - nauka tańca modern jazz

performance dance project kids - zajęcia dla dzieci, podczas których powstanie pokaz taneczny finałowo przedstawiony 31.08 na scenie CKiR oraz 1.09 na scenie plenerowej w Poznaniu.

Zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych tanecznie (oznaczone w grafiku na czerwono) do wyboru:

taniec klasyczny,

broadway jazz,

contemporary jazz,

taniec współczesny,

performance dance project - zajęcia podczas których powstanie pokaz taneczny finałowo przedstawiony 31.08 na scenie CKiR oraz 1.09 na scenie plenerowej w Poznaniu.

Można zapisywać się na wybrane techniki lub cały pakiet Performance Kids lub Performance Project.

Zapisy: jazzdancestudio@o2.pl. W zgłoszeniu należy napisać: Summer Intensive Dance Academy, imię i nazwisko, adres kontaktowy, wiek, doświadczenie taneczne lub zaznaczyć poziom open lub wybrane techniki.

Załączniki

Zobacz także:

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej