Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jezioro Niepruszewskie

niepruszewo

Jezioro Niepruszewskie, położone na granicy gmin Buk i Dopiewo.

Kąpielisko strzeżone plaża w Niepruszewie. Kąpielisko strzeżone w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia ze strefami kąpieli do 40 cm (brodzik dla dzieci), do 1,20 cm (dla nieumiejących pływać), strefa za pomostem 10 m oznaczona bojkami (dla umiejących pływać), zjeżdzalnia Aquaglide oraz strefa ochronna dla kąpieliska do wypływania i wpływania na teren przystani jednostek pływających. Obok kąpieliska znajduje się boisko do piłki siatkowej plażowej, plac zabaw dla dzieci, wytyczone miejsce na ognisko i dwa betonowe stoły do tenisa stołowego, siłownia zewnętrzna Herkules Fitness.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego funkcjonuje:

  • poza sezonem letnim (maj, czerwiec i wrzesień):wtorek i czwartek od godziny 14:00 do 20:00, w sobotę, niedzielę i święta od godziny 10:00 do 20:00.
  • w sezonie letnim (lipiec, sierpień) poniedziałek - piątek od godziny 11:00 do 19:00, w sobotę, niedzielę i święta od godziny 10:00 do 20:00.

Od sezonu 2014 istnieje możliwość wypożyczania leżaków.

W lipcu i sierpniu odbywają się regaty kajakowe.

W miesiącach lipiec - sierpień rozegrane zostanie grand prix w siatkówce plażowej

Bezpośrednio na kąpielisku dwa stoiska gastronomiczne i stoisko z lodami i goframi. W odległości 100m. restauracja i samoobsługowy sklep wielobranżowy.

Aktualizacja: 1.07.2015 r.

Plaża w Zborowie - w gminie Dopiewo. Miejsce do kapieli strzeżonym w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku w godzinach od 10.00 do 18.00 z plażą piaszczysto-trawiastą, pomostem i wydzieloną strefą dla małych dzieci, dla tych co nioe umieją pływać i dla osób umiejących pływać. Na plazy są dostępne parasole oraz przebieralnia.

Jest to doskonałe miejsce do uprawiania surfingu, żeglarstwa, wędkowania i aktywnego wypoczynku.

W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się dwa boiska do siatkówki plażowej, stoły szachowe, plac zabaw dla dzieci oraz wytyczone miejsce na ognisko z drewnianymi stołami i ławkami. Rezerwacja miejsca na ognisko: tel. 519 807 444, e-mail: gosir@dopiewo.pl

Sezonowo - mobilne stoisko gastronomiczne.

Gmina Dopiewo została uhonorowana Nagrodą Przyjaznego Brzegu 2014 za nowoczesną przystań nad jeziorem Niepruszewskim w Zborowie.
W okolicy warto zobaczyć gotycki kościół p.w. św. Wawrzyńca w Niepruszewie.

aktualizacja: 23.06.2017 r.

Informacja o jakosci wody na stronie: www.psse-poznan.pl

Zobacz także: