Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jezioro Rusałka

rusalka

Jezioro Rusałka powstało w 1943 roku, w wyniku spiętrzenia wód rzeki Bogdanki. Akwen zajmuje powierzchnię 36,7 ha. Maksymalna głębokość wynosi 9,0 m, a długość linii brzegowej 3300 m.
Po północno - wschodniej stronie jeziora znajduje się strzeżone kąpielisko i plaża piaszczysto - trawiasta (100 m linii brzegowej). Kąpielisko wydzielone jest przez pomost o konstrukcji stalowo-drewnianej - molo. Zaplecze kąpieliska stanowi pawilon murowany z sanitariatami oraz 2 sanitariaty przenośne typu TOI-TOI w okresie letnim. Przy kąpielisku pomosty z możliwością cumowania sprzętu wodnego. Duża liczba kąpiących się - 700 osób (wg POSiR).

Rusałka zalicza się do jezior typu sandaczowego i należy do ogólnie dostępnych wód Polskiego Związku Wędkarskiego. Do jeziora przylega Uroczysko Golęcin - kompleks leśny z fragmentami olsów i lasów łęgowych, przez który do jeziora prowadzą liczne ścieżki spacerowe. W pobliżu znajdują się koszary, a na ich terenie mieści się Muzeum Broni Pancernej - zobaczyć tam można między innymi czołg Rudy, znany z filmu Czterej pancerni i pies.

Sezon: 15.06. - 31.08.2017 r.

Informacja o jakosci wody na stronie: www.psse-poznan.pl

Zobacz także: