Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jezioro Strzeszyńskie

strzeszyn

Jezioro Strzeszyńskie jest naturalnym zbiornikiem wodnym i najczystszym z dużych akwenów Poznania. Położone jest wśród lasów na północno-zachodnim krańcu miasta (ok. 10 km od centrum). Powierzchnia akwenu wynosi 34,9 ha, a maksymalna głębokość17,8 m. Teren porośnięty głównie lasami liściastymi i sosnowymi, wykorzystuje się przede wszystkim do celów rekreacyjnych.

Jezioro typu sielawowego użytkowane jest przez Polski Związek Wędkarski. Oprócz sielawy występuje w nim także: karp, węgorz, leszcz, lin, szczupak, krąp, ukleja, płoć, okoń, sieja, karaś i kiełb.

W okresie letnim jezioro jest bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym. Położony nad jeziorem ośrodek dysponuje strzeżonym kąpieliskiem (wschodni brzeg jeziora) z plażą piaszczysto - trawiastą. Kąpielisko wydzielone jest stałym pomostem o konstrukcji stalowo - drewnianej. Zaplecze kąpieliska stanowi murowany pawilon sanitarny oraz 2 sanitariaty przenośne typu TOI-TOI w sezonie letnim. Przy kąpielisku pomosty z możliwością cumowania sprzętu wodnego. Duża liczba kąpiących się - 1000 osób (wg POSiR).

Sezon: 15.06. - 31.08.2017 r.

Informacja o jakosci wody na stronie: www.psse-poznan.pl

Zobacz także: