Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

Posiedzenie Rady Rada Metropolii Stowarzyszenia Metropolia Poznań

Rok 2017 oceniony pozytywnie

2018-06-21

W trakcie posiedzenia, które odbyło się 21 czerwca br. Rada Metropolii Stowarzyszenia Metropolia Poznań pozytywnie oceniła pracę Zarządu Stowarzyszenia w 2017 r.

Partnerzy do realizacji programu profilaktycznego nowotworów skóry wybrani Obrazki - ikonka

2018-06-21

Stowarzyszenie rozstrzygnęło dwa konkursy na wybór partnerów do realizacji regionalnego programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki nowotworów skóry.

Partner do realizacji RPZ Grypa wybrany Obrazki - ikonka

2018-06-19

Zakończył się ogłoszony przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań otwarty nabór na partnera do realizacji regionalnego programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki grypy.

Za rok z Poznania do Swarzędza na jednym bilecie Obrazki - ikonka

2018-06-15

W czwartek, 14 czerwca 2018 r. zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski i burmistrz Miasta i Gminy Swarzedz Marian Szkudlarek podpisali list intencyjny w sprawie uruchomienia od 1 lipca 2019 roku zintegrowanych linii autobusowych.

Zawodówki coraz popularniejsze Obrazki - ikonka

2018-06-05

Ogromne zainteresowanie uczniów nauką w szkole w Murowanej Goślinie sprawiło, że zapadła decyzja o rozbudowie tego ponad stuletniego obiektu. W poniedziałek, 4 czerwca odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowywaną placówkę. Dzięki supernowoczesnemu wyposażeniu, w budynku powstanie pokój treningowy, gdzie przyszli hotelarze będą się uczyć między innymi, jak profesjonalnie pościelić łóżko.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań poszukuje partnerów Obrazki - ikonka

2018-05-29

Stowarzyszenie Metropolia Poznań poszukuje 2 partnerów (NGO) i (POZ) do wspólnego przygotowania i realizacji projektu profilaktyki nowotworów skóry.

Nieczynne Biuro Stowarzyszenia Obrazki - ikonka

2018-05-29

Uprzejmie informujemy, że w piątek, 1 czerwca 2018 r., Biuro Stowarzyszenia Metropolia Poznań będzie nieczynne.

Poznańska Kolej Metropolitalna po inauguracji Obrazki - ikonka

2018-05-25

W pierwszej kolejności pociągami kursującymi w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej będą mogli jeździć mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowych Poznań - Nowy Tomyśl, Poznań - Grodzisk Wielkopolski, Poznań - Jarocin i Poznań - Wągrowiec.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań poszukuje partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu edukacji zdrowotnej i szczepień ochronnych Obrazki - ikonka

2018-05-23

Działając na podstawie art. 33 ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 z dnia 11 lipca 2014 r., Stowarzyszenie Metropolia Poznań ogłasza otwarty nabór na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego.

Kurier Metropolitalny, maj 2018 Obrazki - ikonka

2018-05-22

Ukazał się kolejny numer Kuriera Metropolitalnego.

Nowe ścieżki rowerowe na terenie metropolii Obrazki - ikonka

2018-05-18

Powiat poznański zbuduje nowe ścieżki rowerowe, na które - decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego - otrzyma blisko 9,6 mln unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ścieżki wybudowane zostaną w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania.

"Posnania Challenge- Razor Maraton" maraton i półmaraton wioślarsko-kajakowo-SUP na Warcie Obrazki - ikonka

2018-05-15

19 maja 2018 r.  na rzece Warcie w okolicach Poznania odbędzie się Poznań Challenge - Razor Maraton. Celem imprezy jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

Kolejne umowy podpisane, PKM tuż, tuż Obrazki - ikonka

2018-05-07

10 czerwca po raz pierwszy na torach pojawią się pociągi kursujące w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.W poniedziałek, 7 maja zostały podpisane kolejne umowy o udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na realizację zadania pn. "Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie liczby połączeń kolejowych - dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM)". W imieniu Woj. Wielkopolskiego umowę podpisał wicemarszałek W. Jankowiak, z drugiej strony dokumenty podpisali przedstawiciele samorządów położonych wzdłuż 4 pierwszych linii Poznańskiego Węzła Kolejowego, na których rozpocznie funkcjonowanie PKM: Pow. Średzkiego, Pow. Jarocińskiego, Kórnika, Krzykosów, Jarocina, Murowanej Gośliny, Wągrowca, Pow. Nowotomyskiego, Dopiewa, Opalenicy, Nowego Tomyśla, Pow. Grodziskiego, Stęszewa i Lubonia.

Tramwaj wodny jest już w Czerwonaku Obrazki - ikonka

2018-04-30

Na AKWEN Marinę dotarł transport z łodzią, która będzie pełniła rolę gminnego tramwaju wodnego na Warcie. Uruchomienie silnika i wodowanie łodzi odbyło się bez przeszkód.

Kolejne projekty termomodernizacyjne dofinansowanie w ramach ZIT Obrazki - ikonka

2018-04-26

Prawie 11 mln złotych kosztować będzie termomodernizacja pięciu obiektów publicznych na terenie Poznania.

Nowy numer Kuriera Metropolitalnego Obrazki - ikonka

2018-04-24

Kurier Metropolitalny, kwiecień 2018.

Dofinansowanie żłobków i klubów dziecięcych - spotkanie informacyjne Obrazki - ikonka

2018-04-20

Metropolia Poznań zaprasza na szkolenie dla potencjalnych wnioskodawców projektów dot. tworzenia miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (żłobki, kluby dziecięce).

Porozmawiajmy o klimacie Obrazki - ikonka

2018-04-19

Jakie niekorzystne zjawiska są związane ze zmianami klimatycznymi? Jakie środki adaptacyjne w sytuacji zmian klimatu zastosować? Między innymi na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy dwudniowego IX Klimatycznego Forum Metropolitalnego, które odbyło się w połowie kwietnia w Poznaniu.

Powstanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej jest faktem Obrazki - ikonka

2018-04-16

Na pierwszych czterech liniach - do Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, Jarocina i Wągrowca - Poznańska Kolej Metropolitalna rozpocznie funkcjonowanie w czerwcu. Wtedy wzrośnie liczba połączeń w godzinach szczytu na tych liniach.

IX Klimatyczne Forum Metropolitalne. Klimatyczna Metropolia Poznań. Obrazki - ikonka

2018-04-16

W dniach 16-17 kwietnia 2018 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbywa się IX Klimatyczne Forum Metropolitalne. Klimatyczna Metropolia Poznań.