Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

Logo

Wręczenie nagród w konkursie na logo PKM

2018-01-03

W środę, 3 stycznia 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia Metropolia Poznań wręczono nagrody uczestnikom konkursu na logo Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zdaniem komisji konkursowej najciekawszą propozycję nadesłała Anna Radzikowska z Warszawy i to złożony przez nią projekt wygrał konkurs.

Dziesiątki milionów na węzły przesiadkowe Obrazki - ikonka

2018-01-03

Kolejne inwestycje związane z budową węzłów przesiadkowych uzyskały dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. 29 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim zostały podpisane odpowiednie umowy.

Podsumowanie projektu "Aktywni obywatele Metropolii Poznań" Obrazki - ikonka

2017-12-22

Dobiega końca realizacja projektu pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań". Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) na lata 2014-2020 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Przed nami jeszcze tylko jedno spotkanie z mieszkańcami.

Młodzi również interesują się Poznańską Koleją Metropolitalną Obrazki - ikonka

2017-12-21

Konkurs na logotyp PKM cieszył się dużą popularnością i zainteresował również młodych mieszkańców Metropolii Poznań.

Poznańska Kolej Metropolitalna ma logo! Obrazki - ikonka

2017-12-20

Rozstrzygnięty został konkurs na logo Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zdaniem komisji konkursowej najciekawszą propozycję przedstawiła Pani Anna Radzikowska z Warszawy i to złożony przez nią projekt wygrał konkurs.

Śrem przyjacielem rodziny Obrazki - ikonka

2017-12-19

Gmina Śrem została laureatem konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie".

Budżety obywatelskie coraz popularniejsze Obrazki - ikonka

2017-12-15

Wyniki najnowszego raportu opublikowanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań potwierdzają fenomen popularności budżetów obywatelskich w stolicy Wielkopolski i w podpoznańskich gminach. Metropolitalne samorządy oddają do decyzji mieszkańców już prawie 25 mln zł, a ci wykorzystują je by poprawić standardy swojej najbliższej okolicy. Wśród wybranych projektów nie zabrakło jednak niespodzianek.

Konkurs na przygotowanie logotypu oraz systemu identyfikacji wizualnej PKM Obrazki - ikonka

2017-12-15

Stowarzyszenie Metropolia Poznań ogłasza konkurs na przygotowanie logotypu oraz systemu identyfikacji wizualnej Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Termin nadsyłania prac upływa 19 grudnia o godz. 16:00.

PKM przyspiesza Obrazki - ikonka

2017-12-11

Przedstawiciele Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego, Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz powiatów i gmin położonych na czterech liniach kolejowych (Poznań - Jarocin, Poznań, Wągrowiec, Poznań - Nowy Tomyśl, Poznań Grodzisk Wielkopolski) podpisali porozumienia w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do uruchomienia połączeń w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Następnym etapem będzie podpisanie umów, a ostatnim fizyczne uruchomienie połączeń na tych czterech liniach w ramach systemu PKM.

Ruszył pierwszy w Polsce metropolitalny portal konsultacji społecznych! Obrazki - ikonka

2017-12-07

Nowy portal prezentuje informacje na temat konsultacji społecznych organizowanych przez samorządy należące do Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w tym Miasto Poznań i Powiat Poznański. Stworzenie portalu jest elementem projektu pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań", na realizację którego Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

O kolei i ZIT Obrazki - ikonka

2017-12-04

Na posiedzeniu Rady Metropolii, 1 grudnia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkali się burmistrzowie i wójtowie gmin tworzących Stowarzyszenie. W posiedzeniu uczestniczyli również Jacek Jaśkowiak, prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań i Jan Grabkowski, wiceprezes Zarządu. W związku z tym, że dużą część posiedzenia poświęcono omówieniu spraw związanych z PKM, na spotkanie zaproszono też Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Włodzimierza Wilkanowicz, prezesa Zarządu Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych i lokalnych liderów Obrazki - ikonka

2017-11-29

Zapraszamy na szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i lokalnych liderów z zakresu metod prowadzenia konsultacji społecznych i obsługi nowego metropolitalnego portalu konsultacji. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu "Aktywni obywatele Metropolii Poznań".

Poznańska Kolej Metropolitalna coraz bliżej Obrazki - ikonka

2017-11-17

17 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której poinformowano o stopniu zaawansowania prac nad budową systemu połączeń kolejowych w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Dyskusje o metropolii Obrazki - ikonka

2017-11-14

W Gdańsku odbyła się VI edycja kongresu Smart Metropolia. Tytuł tej edycji brzmiał: Przestrzenie relacji. Wdrażanie Agendy Miejskiej Unii Europejskiej.

Wszystkich Świetych - zmiany w organizacji ruchu Obrazki - ikonka

2017-10-31

Czas Wszystkich Świętych, to okres wzmożonego ruchu  w okolicach cmentarzy. W niektórych miejscowościach wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu samochodowego oraz kursowaniu komunikacji publicznej. Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność i zwracać uwagę na ustawione znaki.

Metropolitalny portal konsultacji społecznych Obrazki - ikonka

2017-10-27

Pod koniec listopada uruchomiony zostanie wspólny portal konsultacji społecznych dla mieszkańców Metropolii Poznań. Portal prezentować będzie informacje na temat konsultacji społecznych organizowanych przez samorządy należące do Stowarzyszenia. Stworzenie portalu jest elementem projektu pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań", na realizację którego Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Integracja transportu publicznego Miasta Poznania i Gminy Kleszczewo Obrazki - ikonka

2017-10-26

Od 1 listopada 2017 r. mieszkancy gminy Kleszczewo będą korzystać ze zintegrowanej komunikacji ZTM.

ZIT na półmetku Obrazki - ikonka

2017-10-23

Blisko 50 proc. środków z ponad 800 mln zł, które były do dyspozycji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania zostało rozdysponowanych. Na dofinansowanie budowy węzłów przesiadkowych konkursów już nie będzie, w tym dziale środki na konkursy  już są wyczerpane.

W niedzielę maraton w Poznaniu - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji publicznej Obrazki - ikonka

2017-10-13

W niedzielę, 15 października, na trasie maratonu zamknięty będzie ruch w godzinach od 8:00 do 15:00. Dodatkowo od godziny 6 rano wyłączona zostanie z ruchu ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta. Na poszczególnych odcinkach będą powstaną śluzy. Całkowite otwarcie trasy nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

18. urodziny PKO Poznań Maraton Obrazki - ikonka

2017-10-06

W niedzielę, 15 października 2017 r. wystartuje 18. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Zaproszenie na 18-ste urodziny Maratonu przyjęło ponad 7200 zawodników z 27 państw.