Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktualności RSS - ikona

Posiedzenie Rady Metropolii Poznań

Posiedzenie Rady Metropolii

2017-01-10

W poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Metropolii Stowarzyszenia Metropolia Poznań. W trakcie zebrania jednogłośnie zatwierdzono budżet na 2017 rok.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Obrazki - ikonka

2017-01-13

W niedzielę, 15 stycznia po raz 25 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Orkiestra zagra także w gminach Metropolii Poznań.

Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie w ramach ZIT Obrazki - ikonka

2017-01-03

W grudniu 2016 roku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego doszło do podpisania 11 umów o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Wartość realizacji projektów wynosi ponad 168 mln zł, a wysokość dofinansowania inwestycji ponad 110 mln zł.

Trwa II konkurs na budowę zintegrowanych węzłów przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej w ramach ZIT Obrazki - ikonka

2016-12-29

Od 30 września do 30 listopada trwał nabór wniosków w II konkursie na budowę zintegrowanych węzłów przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Do 7 grudnia wnioskodawcy mieli czas na złożenie wersji papierowej wniosków w Biurze Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Wesołych Świąt Obrazki - ikonka

2016-12-23

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

życzy Redakacja

Biuletyn nr 20, grudzień 2016 Obrazki - ikonka

2016-12-23

Ukazał się kolejny numer Biuletynu Metropolii Poznań informującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz o wydarzeniach metropolitalnych.

Pierwsze umowy w ramach ZIT podpisane Obrazki - ikonka

2016-12-16

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano umowy z pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego, gminami: Kostrzyn, Środa Wielkopolska, Oborniki, Czempiń i Miasto Puszczykowo na dofinansowanie budowy pięciu węzłów przesiadkowych.

Ankieta dla mieszkańców Metropolii Poznań Obrazki - ikonka

2016-12-16

Biuro Metropolii Poznań chciałoby poznać opinię mieszkańców z terenu metropolii na temat przeprowadzanych konsultacji społecznych.

Bilet Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) z większym zasięgiem Obrazki - ikonka

2016-12-06

Wiosną przyszłego roku zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) zostanie rozszerzony z obecnych 30 do 50 kilometrów od Poznania. Każdy taki bilet będzie automatycznie biletem sieciowym ZTM na strefę A poznańskiej komunikacji miejskiej.

Integracja transportu publicznego Miasta Poznań i Gminy Tarnowo Podgórne - punkt informacyjny w Przeźmierowie Obrazki - ikonka

2016-12-02

W sobotę, 3 grudnia 2016 r., od godz. 10:00 do 14:00 w Filii Urzędu Gminy w Przeźmierowie, przy ul. Rynkowej 75c zostanie zorganizowany specjalny punkt informacyjny, w którym będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania związane z integracją transportu publicznego Miasta Poznań i Gminy Tarnowo Podgórne.

Jak dojechać na Cavaliadę? Obrazki - ikonka

2016-12-01

W najbliższy weekend tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich mogą przeżywać prawdziwe oblężenie odwiedzających. Wszystko za sprawą dwóch organizowanych na początku grudnia wydarzeń, od lat cieszących się popularnością nie tylko wśród poznaniaków, ale też przyjezdnych. Doradzamy, jak najszybciej i najwygodniej dotrzeć na MTP.

Biuletyn nr 19, listopad 2016 Obrazki - ikonka

2016-11-30

Ukazał się kolejny numer Biuletynu Metropolii Poznań informującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz o wydarzeniach metropolitalnych.

Pasjonat Sportowej Polski Obrazki - ikonka

2016-11-22

Jacek Duszczyk, trener, menedżer sportu i kierownik obiektów OSiR w Przeźmierowie otrzymał tytuł "Pasjonata Sportowej Polski". Nagrodę odebrał 16 listopada br., podczas uroczystej Gali Sportowa Polska w Warszawie.

Apelujemy o niespalanie odpadów! Obrazki - ikonka

2016-11-17

W związku z rozpoczętym okresem grzewczym apelujemy o niespalanie odpadów! Odpadów nie wolno spalać w domowych piecach, kotłach, kominkach ani nawet odpadów zielonych w ogrodach. Produkty spalania są niebezpieczne dla zdrowia naszego i naszych sąsiadów.

Samorządy Metropolii Poznań w gronie najlepszych Obrazki - ikonka

2016-11-16

Poznań, Kórnik, Tarnowo Podgórne i Suchy Las znalazły się wśód dziesięciu czołowych Samorządów w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego a Poznań, Puszczykowo, Kórnik, Dopiewo, Suchy Las i Kleszczewo w gronie dziesięciu czołowych Samorządów w Rankingu Samorządów najdynamiczniej rozwijających przedsiębiorczość w latach 2003-2015.

Zmiana w składzie Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań Obrazki - ikonka

2016-11-04

Zakończyła się czteroletnia kadencja władz Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Na posiedzeniu, które odbyło się 4 listopada 2016 r. w Urzędzie Miasta Poznania burmistrzowie i wójtowie gmin - członków Stowarzyszenia wybrali nowych członków Zarządu - wiceprezesa i dwóch członków.

Uniwersalne projektowanie w Metropolii Poznań - przestrzeń dostępna dla wszystkich Obrazki - ikonka

2016-11-04

Ponad 60 urzędników, głównie z samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań, uczestniczyło w warsztatach dotyczących kształtowania przestrzeni dostępnej i uniwersalnego projektowania. Dostępna infrastruktura to tak naprawdę infrastruktura dla wszystkich, także seniorów i niepełnosprawnych, a projektowanie uniwersalne to najlepsza droga do jej zapewnienia.

Rogale świętomarcińskie z certyfikatem Obrazki - ikonka

2016-11-03

W czwartek. 3 listopada 2016 r., Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu przyznał certyfikaty uprawniające do sprzedaży prawdziwych rogali swietomarcińskich.

Biuletyn nr 18, październik 2016 Obrazki - ikonka

2016-11-02

Ukazał się kolejny numer Biuletynu Metropolii Poznań informującego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz o wydarzeniach metropolitalnych.

Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach Obrazki - ikonka

2016-10-27

W okresie Wszystkich Świętych, w okolicach cmentarzy panuje wzmożony ruch, a w niektórych miejscowościach wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu samochodowego oraz kursowaniu komunikacji publicznej. Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność i zwracać uwagę na ustawione znaki.