Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W niedzielę Škoda Poznań Bike Challenge - utrudnienia w ruchu

2017-09-08

W niedzielę, 10 września 2017 r. w Poznaniu, powiecie poznańskim i gnieźnieńskim będzie odbywał się Škoda Poznań Bike Challenge. W zwiazku z tym od godz. 8:00 do 19:00 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Wyścig 120 km dla wysportowanych przeprowadzony zostanie na północny wschód od miasta w stronę Kłecka koło Gniezna, trasa 50 km prowadzić będzie w stronę Gniezna z nawrotką w Bugaju, a 18 km wyścig dla rodzin wytyczono ulicami Poznania, z kolei 5 km dla dzieci odbędzie się wokół jeziora Malta. Do startu zapisało się ponad 6000 osób z całej Polski.

Tych, którzy nie będą uczestniczyć w rywalizacji, organizatorzy zapraszają do kibicowania. Nad Maltą przygotowano szereg atrakcji. Od stref sponsorskich przez naukę bezpieczeństwa drogowego.

Śluzy w powiecie poznańskim zlokalizowane zostaną w Kobylnicy, Karłowicach, Tucznie, Łagiewnikach, Pobiedziskach oraz Promnie. Z kolei w powiecie gnieźnieńskim w Kiszkowie. Śluz przepuszczających ruch w samym Poznaniu będzie osiemnaście. Nie wszystkie ulice, po których poruszać się będą kolarze zostaną w całości zamknięte dla ruchu.

Uruchomiona zostanie specjalna infolinia o zmianach w organizacji ruchu na czas wyścigu: 575 059 708 (czynna od czwartku do niedzieli).