Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Atrakcje turystyczne

kosc nmp

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Najstarszy zabytek Obornik wzniesiony na przełomie XV i XVI w, w północno-zachodniej pierzei rynku. Przebudowany: po zniszczeniach w 1656 r., po 1757 r., oraz w latach 1815 - 1829 po pożarze miasta w 1814 r.

W późnobarokowym ołtarzu z połowy XVIII w. znajduje się obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XVIII/XIX w. Wewnątrz kościoła i zakrystii znajduje się m.in. płaskorzeźba wczesnobarokowa Matki Boskiej Różańcowej, krucyfiks z XVII w. oraz kielichy z XVII w.

kosc j

Kościół pw. Św. Józefa

Kościół pw. Św. Józefa

Neogotycki kościół wniesiony na przełomie XIX i XX w. dla gminy ewangelickiej. Strzelista wieża, zburzona w czasie walk o Oborniki w 1945 r., odbudowana została w 2000 r.

kosc k

Kościół Św. Krzyża

Kościół Św. Krzyża

Kościół odbudowany w 1766 r. Jednonawowy, z węższym prezbiterium i dobudowaną do niego zakrystią. Wyposażenie późnobarokowe i rokokowe w większości z okresu budowy kościoła.

jan paweł II

Pomnik Jana Pawła II

Społeczeństwo Obornik Wielkopolskich uczciło pamięć papieża Jana Pawła II wystawieniem na rynku jego pomnika. Autorem koncepcji pomnika jest poznański rzeźbiarz Robert Sobociński, twórca wielu innych monumentów w Wielkopolsce. Jest to figura papieża stojąca na dużym głazie poprzedzonym kilkoma mniejszymi kamieniami, na których umieszczono znane cytaty z wypowiedzi Ojca Świętego.

bohaterow II w. sw

Pomnik Bohaterów II Wojny Światowej

Obornicki pomnik Bohaterów II Wojny Światowej znajduje się w parku o takiej samej nazwie. Obelisk składa się z cokołu z tablicą, na którym ustawiono głaz o ciekawej fakturze. Pomnik odsłonięto w 1965 r.

fontanna

Fontanna z gołębiami

Fontanna z gołębiami

W dawnych czasach rynek w miastach był miejscem, gdzie znajdowała się główna studnia, z której mieszkańcy czerpali wodę. Do obecnych czasów ujęcia takie przetrwały jako stare pompy lub ich rekonstrukcje. W Obornikach, poza stylową pompą w Rynku, zbudowano nową fontannę będącą nie tylko ozdobą, ale i miejscem wypoczynku mieszkańców w upalne dni. Przy brodziku fontanny ustawiono figurki gołębi gaszących pragnienie i zbierających okruchy.

motocross

Tor Motocrossowy

Wyrobisko żwiru znajdujące się nad brzegiem Warty w podpoznańskich Obornikach znane i cenione jest od kilku lat przez miłośników sportów motorowych. Największą atrakcją są rozgrywane tutaj zawody motocrossowe w różnych rangach - od lokalnych po międzynarodowe. Prężnie działa też lokalny motoklub. Bez zaangażowania jego członków oraz pasjonatów tej dyscypliny sportu, tor w dawnej żwirowni nigdy by nie powstał.

park linowy

Park linowy

Park Linowy Adrenalina

Park Linowy Adrenalina zrzesza miłośników alternatywnej, szalonej i niecodziennej rozrywki. Obiekt powstał 11 lipca 2009 roku. Położony jest w lesie z dala od hałasu i zgiełku miasta. Wykwalifikowana kadra służy pomocą wszystkim zwolennikom aktywnego wypoczynku, którym oferujemy:

 • dwie trasy linowe z przeszkodami,
 • zjazdy tyrolskie - w tym tyrolki po 145 m długości
 • 9-cio metrową ścianę wspinaczkową,
 • poligon paintball-owy , gry strategiczne,
 • strzelnicę - marker do paintball-a oraz łuk
 • spływy kajakowe po rzece Wełnie
 • plac zabaw dla najmłodszych itd.

boiska

Boiska sportowe

Kompleks boisk sportowych

Zespół boisk w Obornikach położony jest w centrum miasta, przy ul. Ks. Szymańskiego. Nowoczesny kompleks sportowy znajduje się nieopodal szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, jest chętnie użytkowany przez młodzież nie tylko w czasie lekcji, ale również w czasie wolnym od nauki. Na sztucznych nawierzchniach boisk kompleksu można zagrać w piłkę nożną i ręczną oraz siatkową, koszykówkę i tenisa ziemnego.

plywalnia

Pływalnia

Obornicka pływalnia jest już od lat 90-tych XX w. miejscem szeroko pojętego relaksu i wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Obornik. Posiada w swojej ofercie między innymi basen sportowy i rekreacyjny z fontanną oraz brodzik dla dzieci. Ponadto liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni wodnej o długości 90 m, bicze wodne oraz fontanna wodna - wodospad jak również sauna fińska plasują jej atrakcyjność w czołówce wielkopolskich pływalni.

kapielisko

Kapielisko Żwirki

Kąpielisko miejskie Żwirki

Żwirki to nazwa popularnego, sezonowego kąpieliska miejskiego w Obornikach. Powstało w miejscu, gdzie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX w. wydobywano żwir do celów budowlanych. Funkcjonująca tutaj kopalnia służyła znajdującej się nieopodal fabryce, jak i poznańskim fabrykom betonowych prefabrykatów, dostawami surowców do ich produkcji. Obecnie Żwirki to sztuczne jezioro z jedną plażą strzeżoną i pomostem oraz infrastrukturą towarzyszącą (sklepik, bar, plac zabaw dla najmłodszych, boisko do gry w piłkę siatkową, wypożyczalnia sprzętu wodnego, itp.). Ponadto funkcjonuje wiele "dzikich" plaż wokół jeziora, gdzie można przysiąść z wędką, jak również podziwiać liczne gatunki roślin i zwierząt. Można też zrelaksować się w inny sposób przemierzając zalesiony teren wokół Żwirek rowerem lub na piechotę.

Czynne w sezonie letnim

 • plaża strzeżona wypożyczalnia sprzętu wodnego
 • boiska do siatkówki plażowej i streetballu plac zabaw dla dzieci
 • mała gastronomia

W sezonie imprezy muzyczne oraz sportowo-rekreacyjne.

kajaki

Kajaki

Wypożyczalnie kajaków

 1. Wypożyczalnia kajaków Rob - Fil
  ul. Wodna w Obornikach
  tel. 512 277 366
  Do dyspozycji 34 kajaki wraz z transportem.
  Rzeki: Wełna, Warta, Flinta
 2. KAJAKOWALNIA.PL Rafał Kowalczuk
  Słonawy 3
  64-600 Oborniki
  kajakowalnia@o2.pl
  tel. 503 754 656
 3. Delfin-Marek Wiktorski
  ul. Bielawska 8,
  64-600 Oborniki
  tel. 607 387 952