Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Suchy Las

herb

Gmina Suchy Las znajduje się na północ od granic miasta Poznania, stolicy województwa wielkopolskiego. Przez gminę przebiega trasa krajowa nr 11, prowadząca z Bytomia do Kołobrzegu. Te dwa czynniki determinują w wielkim stopniu lokalny rozwój i jego główne kierunki.

Gmina składa się obecnie z dziesięciu jednostek pomocniczych czterech osiedli: Suchy Las, Biedrusko, Złotniki Osiedle, Osiedle Grzybowe oraz sześciu sołectw: Chludowo, Golęczewo, Zielątkowo, Złotkowo, Złotniki Wieś, Jelonek. Suchy Las jest gminą malowniczą, nowoczesną i prężnie rozwijającą się, przez co przyciąga zarówno inwestorów, jak i osoby chcące osiedlić się z dala od miejskiego zgiełku.

Gmina Suchy Las od lat zauważana jest przez podmioty badające kondycję finansową samorządów. W publikowanych rankingach, gmina plasuje się zawsze w czołówce. Doceniany jest przede wszystkim klimat dla przedsiębiorców, polityka podatkowa i umiejętność zarządzania władz budżetem gminnym.
Zobacz nagrody i pozycje w rankingach, które uzyskała gmina Suchy Las.

Cechą wyróżniającą gminę jest poligon, który zajmuje aż 62,6 % jej powierzchni. Poligon jest wyjątkowo malowniczym obszarem, o niesłychanie ciekawej faunie i florze, a ze względu na bliskość Poznania pełni funkcję zielonych płuc miasta. Najbardziej atrakcyjne i cenne obszary objęte zostały ochroną poprzez utworzenie w 1994 r. Obszaru Chronionego Krajobrazu Biedrusko, który bezpośrednio łączy się z Zespołem Przyrodniczo Krajobrazowym Morasko, położonym na obszarze miasta Poznania. Unikatem na skalę europejską jest położony na tym terenie Rezerwat Meteorytów, w którym można zobaczyć wgłębienia powstałe na skutek deszczu meteorytowego.

Biuro Obsługi Interesantów: 61 8926 250
Fax: 61 8125 212
ul. Szkolna 13
62-002 Suchy Las

Zobacz także: